سیر مطالعاتی پیشنهادی برای آماده سازی ورود به هوم‌اسکول دُرویان

والدین گرامی سلام

ورود شما به دوره هوم‌اسکول دُرویان رو تبریک میگیم و به همراهی شما افتخار می‌کنیم.

از اونجایی که آینده فرزندانمون برای همه‌ما مسأله‌ی بسیار مهمیه، به طبع اون روند تحصیلی فرزندانمان هم بسیار پر اهمیت و حساس هست. بنابراین ما والدین هوم‌اسکول که پذیرفتیم نقش ما در این روند بسیار چشمگیر و موثر خواهد بود، باید همواره تلاش کنیم دانش و اطلاعات خودمون رو برای هر چه بهتر طی کردن این مسیر افزایش بدیم، بر همین اساس یک سیر مطالعاتی از مطالب منتشر شده در پلتفرم آموزشی هوم‌اسکول دُرویان رو انتخاب کردیم تا به شما همراهان عزیز پیشنهاد بدیم در ابتدای ورود به دنیای جذاب هوم اسکول اون مطالب رو مطالعه کنید. این سیر مطالعاتی در سه مرحله تدوین شده و تقاضا داریم تک تک مطالب معرفی شده رو به ترتیبی که در سیر مطالعاتی پیشنهاد شده، مطالعه بفرمایید. به یاد داشته باشید همواره در این روند در کنار شما هستیم ، بنابراین هر جا و در هر موردی که برای شما سوالی پیش آمد صمیمانه در کنار شما خواهیم بود. تقاضا می‌کنیم برای ارتباط راحت‌تر  اپلیکیشن مایکروسافت تیمز رو نصب کنید ما در مایکروسافت تمیز با اکانت Dorvian.com@gmail.com منتظر شما هستیم.

مرحله‌ی اول از سیر مطالعاتی برای ورود به هوم‌اسکول دُرویان شامل 17 مطلب با زمان مطالعه تقریبی 134 دقیقه می‌باشد. پیشنهاد می‌کنیم مطالعه این مرحله را برای بازه‌ی زمانی اولین ماه ورود به دوره هوم‌اسکول در نظر بگیرید.

هوم اسکول یا تحصیل در خانه چیست؟

در این مطلب شما یک آشنایی ابتدایی و البته کلی با هوم اسکول بدست خواهید آورد. انتظار می‌رود پس از مطالعه این مطلب بتوانید مفهوم هوم اسکول را برای دیگران توضیح دهید

مدت زمان مطالعه : 10 دقیقه      مشاهده این مطلب >>

هوم اسکول و چرایی انتخاب آن

در این نوشتار به دلایل مختلف گرایش خانواده ها به هوم اسکول پرداخته ایم. انتظار می‌رود پس از مطالعه این نوشتار براحتی بتوانید تفکیک مناسبی بین دلایل درست و غلط ورود به هوم اسکول داشته باشید و بدانید دقیقا به چه عللی این مسیر را انتخاب کرده‌اید تا بتوانید برای دیگران همچینن فرزندتان توضیحات مستند و درستی ارائه دهید.

مدت زمان مطالعه : 5 دقیقه    مشاهده این مطلب >>

سبک زندگی هوم‌اسکول

در این مطلب به تغییراتی که در سبک زندگی ما بواسطه هوم اسکول اتفاق می‌افتد صحبت کرده‌ایم، پس از مطالعه این مطلب انتظار می‌رود بدانید چه تغییراتی در سبک زندگی برای پیاده‌سازی بهتر هوم‌اسکول نیاز است و برای آن موارد آماده باشید.

مدت زمان مطالعه : 7 دقیقه    مشاهده این مطلب >>

فلسفه‌های آموزشی

در این مطلب به بررسی اجمالی انواع فلسفه‌های آموزشی پرداخته‌ایم، پس از مطالعه این مطلب انتظار می‌رود بتوانید انواع فلسفه‌های آموزشی را بطور خلاصه توضیح دهید تا در مسیر ورود به هوم‌اسکول بتوانید از آن‌ها استفاده کنید.

مدت زمان مطالعه : 8 دقیقه    مشاهده این مطلب >>

روش‌های آموزش در سیستم هوم‌اسکول

این مطلب به بررسی رویکرد‌های مختلف آموزش در سیستم هوم‌اسکول و مدرسه خانگی پرداخته است.انتظار می‌رود پس از مطالعه این مطلب بتوانید توضیحی کوتاه راجع به این رویکردها ارائه دهید و از آنها استفاده کنید.

مدت زمان مطالعه : 9 دقیقه    مشاهده این مطلب >>

کیفیت آموزشی در هوم‌اسکول

در این مطلب به بررسی راه‌کار‌های افزایش کیفیت در سیستم آموزشی هوم‌اسکول یا همان مدرسه در خانه پرداخته شده است.انتظار می‌رود پس از مطالعه این مطلب بدانید برای افزایش کیفیت مدرسه خانگی خود چه اقداماتی باید انجام دهید.

مدت زمان مطالعه : 6 دقیقه     مشاهده این مطلب >>

تعیین اهداف آموزشی در هوم اسکول

این مطلب به چگونگی تعیین و تدوین اهداف آموزشی برای مدرسه خانگی می‌پردازد. انتظار می‌رود پس از مطالعه این مطلب بتوانید اهداف آموزشی مناسبی برای دانش‌آموز خود تعریف کنید

مدت زمان مطالعه : 10 دقیقه     مشاهده این مطلب >>

برنامه ریزی برای هوم اسکول

در این مطلب با چگونگی برنامه در سیستم هوم‌اسکول آشنا خواهید شد. انتظار می‌رود پس از مطالعه این مطلب دید کلی راجع به برنامه‌ریزی در هوم‌اسکول بدست آورید

مدت زمان مطالعه : 8 دقیقه     مشاهده این مطلب >>

انعطاف پذیری آموزشی در هوم اسکول

در این مطلب شما با یکی از مهمترین ویژگی‌های سیستم هوم‌اسکول آشنا خواهید شد. انتظار می‌رود پس از مطالعه این مطلب با مفهوم انعطاف‌پذیری در هوم‌اسکول آشنا شوید و بتوانید به خوبی ابعاد مختلف آن را توضیح دهید.

مدت زمان مطالعه : 5 دقیقه     مشاهده این مطلب >>

سبک‌های یادگیری در هوم‌اسکول

در این مطلب شما با انواع سبک‌های یادگیری دانش آموزان آشنا خواهید شد. انتظار می‌رود پس از مطالعه این مطلب به مرور بتوانید سبک یادگیری مناسب فرزند خود را پیدا کنید. البته همانطور که همیشه گفته‌ایم در این مسیر همواره در کنار شما هستیم

مدت زمان مطالعه : 6 دقیقه     مشاهده این مطلب >>

ارزیابی میزان یادگیری در سیستم هوم‌اسکول

در این مطلب شما با شیوه‌های خلاقانه برای ارزیابی میزان یادگیری فرزند خود در سیستم آموزشی هوم‌اسکول آشنا خواهید شد. انتظار می‌رود پس از مطالعه این مطلب دید خوبی نسبت به انواع شیوه‌های ارزیابی میزان یادگیری در هوم‌اسکول داشته باشید.

مدت زمان مطالعه: 9 دقیقه     مشاهده این مطلب >>

یادگیری مبتنی بر علاقه در هوم‌اسکول

در این مطلب شما با مفهوم و رویکرد جذاب و کاربردی یادگیری علاقه محور در سیستم آموزشی هوم‌اسکول آشنا خواهید شد. انتظار می‌رود پس از مطالعه این مطلب آماده استفاده از این روش در برنامه هوم‌اسکول خود باشید.

مدت زمان مطالعه : 9 دقیقه     مشاهده این مطلب >>

کشف استعداد کودکان در هوم‌اسکول

در این مطلب شما با چگونگی کشف استعداد فرزندتان در سیستم آموزشی هوم‌اسکول آشنا خواهید شد. انتظار می‌رود پس از مطالعه این مطلب آماده استفاده از این روش‌ها در برنامه هوم‌اسکول خود باشید.

مدت زمان مطالعه : 10 دقیقه     مشاهده این مطلب >>

والد-مربی در هوم اسکول

آنچه در این مطلب ارائه شده توضیحی کلی برای آشنایی شما با نقش والد-مربی در سیستم آموزشی هوم‌اسکول است. انتظار می‌رود پس از مطالعه این مطلب آماده آموزش‌های مربوط به والدین برای ایفای نقش والد-مربی باشید.

مدت زمان مطالعه : 11 دقیقه     مشاهده این مطلب >>

موفقیت در هوم اسکول

در این مطلب تلاش کرده‌ایم نگاه درست در مورد موفقیت در سیستم آموزشی هوم‌اسکول و راهکارها و چگونگی ارزیابی آن را به زبانی ساده به شما ارائه دهیم. انتظار می‌رود پس از مطالعه این مطلب آماده استفاده از این رویکرد در هوم‌اسکول خود باشید.

مدت زمان مطالعه : 7 دقیقه     مشاهده این مطلب >>

آموزش خانگی برای فرزندان

در این مطلب مزایای آموزش خانگی یا همان هوم اسکول برای خانواده و فرزندان رو مورد بررسی قرارداده‌ایم. انتظار می‌رود پس از مطالعه این مطلب نگاه جامع‌تری نسبت به مزایای هوم‌اسکول داشته باشید و براحتی بتوانید این موارد را برای دیگران توضیح دهید.

مدت زمان مطالعه : 6 دقیقه     مشاهده این مطلب >>

آماده‌سازی فرزندان برای آموزش خانگی

تبریک میگیم شما به آخرین مطلب در مرحله‌ی اول از سیر مطالعاتی پیشنهادی برای ورود به هوم‌اسکول رسیدید. در این مطلب راه‌کارهایی منحصربه فرد برای آماده کردن فرزندان برای ورود به سیستم آموزشی هوم‌اسکول را در اختیار شما قرارداده‌ایم در پایان مطالعه این مطلب انتظار می‌رود بتوانید فرزندان خود را به خوبی برای ورود به این سیستم آموزشی مدرن آماده کنید.

مدت زمان مطالعه : 8 دقیقه     مشاهده این مطلب >>