آموزش خانگی برای فرزندان

خلاصه آنچه در این مطلب خواهید خواند
آموزش خانگی برای فرزندان مزایای مهمی برای خانواده ها به همراه دارد که شاخص ترین آنها عبارتند از  بهبود پیوند خانوادگی با فرزندان، آموزش متناسب با سرعت یادگیری فرزندان، یادگیری به روشهای مختلف، داشتن آزادی و حق انتخاب در روشهای آموزشی و اجتناب از مقایسه فرزند با سایر همسالان در کلاس درس.

چرا باید برای بچه ها مدرسه خانگی داشته باشید؟

آموزش خانگی برای فرزندان ( آموزش در خانه ) مزایای مهمی برای خانواده ها به همراه دارد که شاخص ترین آنها عبارتند از  بهبود پیوند خانوادگی با فرزندان، آموزش متناسب با سرعت یادگیری فرزندان، یادگیری به روشهای مختلف، داشتن آزادی و حق انتخاب در روشهای آموزشی و اجتناب از مقایسه فرزند با سایر همسالان در کلاس درس

بهبود پیوند با فرزندان

بسیاری از کودکان بیش از 30 ساعت در هفته را در مدرسه می‌گذرانند، که تقریباً به میزان زمانی است که شما در یک شغل تمام وقت صرف می‌کنید. گفته می‌شود، کسانی که تمام وقت کار می‌کنند تمایل ندارند تا دیرتر از فرزندانشان از سر کار به خانه برگردند.

این برای شما وقت زیادی را با خانواده باقی نمی‌گذارد. در ثانیه‌ای که به خانه می‌رسید، احتمالاً وظایف یا کارهایی برای انجام دادن، غذا برای پختن و غیره دارید، بنابراین وقتی نوبت به زمان خانواده می‌رسد، ممکن است از نظر کمیت و کیفیت کمبود وجود داشته باشد و ممکن است فقط آخر هفته‌ها را برای گذراندن زمان مناسب با خانواده خود داشته باشید.

حفظ روابط محکم با فرزندانتان دشوار است، هنگامی که زمان با هم سپری می‌کنید، اغلب شبیه به کارهای روزمره است. با آموزش در خانه، تمام روز را با فرزندان خود می‌گذرانید و فرصتی برای ایجاد پیوندهای قوی با آنها خواهید داشت. همچنین می‌توانید لحظات به یاد ماندنی را با آنها سپری کنید.

آموزش خانگی برای فرزندان
آموزش خانگی فرصتی برای ایجاد پیوندهای قوی با فرزندان

آموزش کودکان با سرعت مناسب

آموزش دادن به فرزندان به شما این امکان را می‌دهد که با سرعتی که برای آنها مناسب است به آنها آموزش دهید. هیچ فشاری برای آنها وجود ندارد که با همان سرعت بقیه کلاس یاد بگیرند و این به آنها اجازه می‌دهد تا به طور کامل روی یادگیری خود تمرکز کنند.

آنها همچنین یاد خواهند گرفت که چگونه زمان خود را مدیریت کنند، زیرا مجبور نیستند منتظر بمانند تا بچه‌های کندتر فعالیت‌هایشان را به پایان برسانند یا برای همگام شدن با بچه‌های سریع‌تر عجله کنند.

دانش‌آموزان در خانه می‌توانند در صورت داشتن هر گونه نگرانی به طور منظم با معلم ارتباط برقرار کنند و همچنین می‌توانند در مورد چیزهایی که به آن علاقه دارند یاد بگیرند. شما می‌توانید تمرکز را به سمت موضوعاتی که آنها ترجیح می‌دهند تغییر دهید و این نوع آموزش را به گونه‌ای موثرتر کنید که گویی کودک یک معلم خصوصی دارد.

همچنین آموزش در خانه به ویژه برای کودکانی که با مدرسه مشکل دارند و همچنین دانش‌آموزان تیزهوشی مفید است که سرعت پایین‌تر تدریس در مدرسه مانعی برای پیشرفت آنها می‌شود.

‌کودکانی که در خانه آموزش می‌بینند می‌توانند از آموزش متناسب با خود لذت ببرند، زیرا مجبور نیستند از برنامه درسی ملی پیروی کنند. آنها همچنین می‌توانند به روشی آموزش داده شوند که برای آنها بهترین باشد. البته والدین الزام قانونی دارند که فرزند خود را به درستی آموزش دهند و طبق نظر قانون این آموزش باید «آموزش تمام وقت کارآمد» باشد.

آموزش خانگی برای فرزندان
آموزش خانگی آموزشی متناسب با نیازهای فرزندان

یادگیری به روش‌های مختلف

خانواده‌های بیشتری به آموزش در خانه روی می‌آورند زیرا آموزش‌هایی که فرزندانشان در مدارس دریافت می‌کنند به اندازه کافی مؤثر نیست. به هر حال، کلاس‌های بزرگ دانش‌آموزان در سطوح مختلف، مؤثرترین راه برای آموزش نیست.

برخی از والدین دلایل بسیار خوبی برای آموزش خود به فرزندان خود دارند. از نظر آنها سیستم آموزشی همان چیزی است که هست. هدف آن ارائه امکان تحصیل برای تعداد بیشتری از کودکان است. برای یک کودک معمولی، این خوب است، اما اکثر کودکان چیزی بیشتر از متوسط هستند.

   مطلب مرتبط : فلسفه های آموزشی

روشی که به کودکان آموزش داده می شود ممکن است برای فرزند شما کارساز نباشد و ممکن است لازم باشد کارها را متفاوت انجام دهید. آموزش در خانه می‌تواند به شما کمک کند با امتحان کردن چیزهایی مانند سفر به موزه، یادگیری در کتابخانه، یا حتی تجربیات فرهنگی مانند رفتن به سینما، کنسرت یا تئاتر، به کودکان خود به روش‌های متفاوت و مؤثرتری آموزش دهید.

تا زمانی که فرزند شما آموزش تمام وقت مناسبی دریافت می‌کند، اساساً می‌توانید هر طور که صلاح می‌دانید به او آموزش دهید. آنها اغلب می‌توانند از آموزش غنی‌تری نسبت به مدرسه لذت ببرند.

آموزش خانگی برای فرزندان
استفاده از روشهای یادگیری متنوع در آموزش خانگی فرزندان

احترام به روال بیولوژیکی کودک

آموزش در خانه می‌تواند احترام به روال بیولوژیکی که هم در کودکان و هم در بزرگسالان وجود را برای فرزندان خود آسان‌تر کنند. برخی از آنها مانند پرندگان سحرخیز هستند و برخی دیگر مانند جغد شب تا پاسی از شب بیدار هستند و آموزش در خانه می‌تواند به شما اجازه دهد تا با ریتم کودک خود سازگار شوید.

شاید بهتر باشد صبح‌ها کلاس‌های سنتی تدریس شود و بعدازظهر را به فعالیتها، بازی‌ها و تجربیات فرهنگی اختصاص دهیم. اگر در وسط روز استراحت کنند یا چرت بزنند، ممکن است موثرتر یاد بگیرند.

در هر صورت، لازم نیست آنها را در سحر از خواب بیدار کنید یا آنها را برای اجرای مراسم صبحگاهی در مدرسه آماده کنید. شما همچنین با آگاهی از این که آنها مجبور نیستند با وسایل نقلیه عمومی در سراسر شهر سفر کنند، ایمن خواهید بود. این فرصتی است برای صرفه جویی در زمان.

آموزش خانگی برای فرزندان
هماهنگی با ریتم زندگی کودکان در آموزش خانگی

لذت بردن از آزادی آموزش در منزل

یکی دیگر از مزایای آموزش در خانه آزادی و آرامش خاطر است که تمام خانواده می‌توانند از آن برخوردار شوند. شما مجبور نیستید برای تعطیلات مدرسه برنامه ریزی کنید و می‌توانید بدون نگرانی به سفر و خانه‌تکانی بروید. این همچنین می‌تواند به والدین اجازه دهد تا بدون نگرانی در مورد تحصیل فرزندشان وارد مشاغل جدید شوند.

شما همچنین می‌توانید در طول ترم تحصیلی، تعطیلات را بدون نگرانی در مورد مدرسه بگذرانید. سفر خارج از تعطیلات مدرسه اغلب ارزان‌تر و لذت بخش‌تر است زیرا می‌توانید برای مدت طولانی‌تری به مقاصد جدید بروید. آموزش در خانه می‌تواند حتی زمانی که در تعطیلات یا مسافرت هستید ادامه یابد و این امر باعث می‌شود که تجربه‌ای غنی برای فرزند شما باشد.

آموزش خانگی برای فرزندان
عدم مقایسه کودکان با همکلاسی‌ها در آموزش خانگی

اجتناب از فشار آزمایش منظم

کودکانی که در خانه آموزش می‌بینند نیازی به آزمایش مداوم توسط معلم کلاس خود ندارند و با همسالان خود مانند آنهایی که در مدرسه عادی هستند مقایسه می‌شوند. همانطور که در مدرسه پیشرفت می‌‍کنید، احساس می‌کنید که دائما در حال ارزیابی و مقایسه با همکلاسی‌های خود هستید. دانش آموزان گاهی به دلیل عملکرد ضعیف تنبیه می‌شوند یا حداقل شرمنده می‌شوند.

هنوز هم می‌توانید کودکان را در خانه آزمایش کنید، زیرا این ابزار مفیدی برای ارزیابی یادگیری آنهاست. پس از همه، شما هنوز باید به آنها آموزش بدهید و باید بتوانید ببینید که آنها در حال یادگیری هستند. با این حال، نیازی به آزمایش، امتحان یا مقایسه مداوم آنها با همکلاسی‌هایشان نیست.

دریابید که برای آموزش مؤثر کودکان در خانه چه چیزی لازم است.

آموزش خانگی برای فرزندان
توجه به میزان یادگیری کودکان در آموزش خانگی

آموزش در خانه مستلزم آن است که کودک آموزش تمام وقت داشته باشد، اما این آموزش لزوماً نیازی به ارائه توسط والدین ندارد. کودکانی که در خانه آموزش می‌بینند می‌توانند تمام یا بخشی از تحصیلات خود را از یک یا چند معلم خصوصی دریافت کنند.

 

 

 

 

 

   مطالبی که می‌تواند برای شما مفید باشد :

   ویژگی های مورد نیاز برای آموزش خانگی به فرزندان

   برنامه ریزی برای هوم اسکول

   آموزش خانگی در دنیای مدرن

 

زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه
دسترسی سریع