والدین و علاقه مندی به آموزش خانگی فرزندان

مدرسه خانگی برای فرزندان
خلاصه آنچه در این مطلب خواهید خواند
طی دو سال گذشته، همه گیر شدن کورنا و بیماریهای مرتبط به آن، سطح سلامتی در بسیاری از جوامع با افت شدیدی مواجه شد و بسیاری از والدین برای پیشگیری از در معرض بیماری قرار گرفتن فرزندان خود تصمیم گرفتند تا آنها را در خانه نگه دارند و خودشان به آنها آموزش دهند.

چگونه می‌توانید برای کودکان خود مدرسه خانگی داشته باشید؟

آموزش خانگی فرزندان طی دو سال گذشته و با همه گیر شدن کورنا و افت سطح سلامتی در بسیاری از جوامع باعث شد تا بسیاری از والدین برای پیشگیری از در معرض بیماری قرار گرفتن فرزندان خود تصمیم بگیرند تا آنها را در خانه نگه دارند و خودشان به آنها آموزش دهند.

از نظر قانونی، احتمالاً بسیار ساده تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید. کودکان باید آموزش ببینند، اما این نیازی نیست که توسط یک مدرسه ارائه شود. در صورت تمایل، والدین می‌توانند به فرزندان خود آموزش دهند. آموزش در خانه حتی نیازی به پیروی کودکان از برنامه درسی ملی ندارد.

آیا به آموزش خانگی فرزندان خود علاقه دارید؟ در اینجا نحوه انجام آن آمده است.

مدرسه خانگی برای فرزندان
مدرسه خانگی برای فرزندان

آموزش در منزل برای چه کسانی است؟

هر لحظه می‌توانید تصمیم بگیرید که فرزندان خود را در خانه آموزش دهید. کودکانی که در غیر این صورت در آموزش اجباری بودند، می‌توانند در خانه یاد بگیرند و تا زمانی که به طور معمول مدرسه را ترک کنند، شما مسئول آموزش آنها خواهید بود.

در حالی که به این روش آموزشی،  آموزش در خانه می‌گویند، لزوماً نباید در خانه انجام شود و می‌تواند در یک کلاس درس اجاره‌ای، یک کتابخانه، یا حتی در اتاق‌های هتل برگزار شود. گزینه های مختلف زیادی وجود دارد اما به طور معمول بسیاری از خانواده آن را در خانه خود انجام می‌دهند.

چند دلیل وجود دارد که چرا خانواده‌ها به آموزش در خانه فکر می‌کنند:

 • کودکان با نیازهای ویژه آموزشی (SEN)
 • یک رویکرد جایگزین برای تحصیل: از مدرسه خارج کردن، آموزش به کودکانی که در طول سال تحصیلی نقل مکان کرده‌اند، یا اطمینان از اینکه آنها با سرعتی که برای آنها مفید است، یاد می‌گیرند.
 • مشکلات در مدرسه : قلدری، خشونت و غیره.

آموزش در خانه نیز یک تصمیم برگشت ناپذیر نیست. شما به طور دائم فرزند خود را از مدرسه حذف نمی‌کنید زیرا همیشه این گزینه را دارید که در صورت عدم موفقیت فرزند خود را در مدرسه قرار دهید. البته، آنها احتمالاً پس از آموزش در خانه نیاز خواهند داشت تا کمی با مدرسه سازگار شوند.

مدرسه خانگی برای فرزندان
مدرسه خانگی برای فرزندان

برای آموزش در خانه فرزندتان چه کاری باید انجام دهید؟

اگرچه اجباری نیست، همیشه ایده خوبی است که به مدرسه نزدیک منطقه خود اطلاع دهید که قصد دارید فرزندتان را در خانه آموزش دهید. اگر قصد دارید فرزندتان را از مدرسه خارج کنید تا به او در خانه آموزش دهید، ممکن است بخواهید برای جلوگیری از سوء تفاهم به مدرسه اطلاع دهید. اگرچه انجام اینکار ضروری نیست، با این حال، اگر با مدرسه خاصی هماهنگ کرده اید، باید به آنها اطلاع دهید.

در بسیاری از کشورها، شما حق دارید فرزندان خود را در خانه آموزش دهید و در بیشتر موارد، نیازی به اطلاع مقامات مربوطه را ندارید، اما به هر حال باید این کار را انجام دهید. شما همچنین نیازی به پیروی از برنامه درسی ملی ندارید، اما باید به آنها آموزش تمام وقت ارائه دهید.

کودکانی که در خانه تحصیل می‌کنند همچنان می‌توانند در امتحانات سراسری به عنوان داوطلب خارجی شرکت کنند.

مدرسه خانگی برای فرزندان
مدرسه خانگی برای فرزندان

ارائه آموزش تمام وقت

در برخی از کشورهای اروپایی، آموزش خانگی به عنوان آموزش انتخابی در خانه (EHE) نامیده می‌شود و زمانی است که والدین تصمیم می‌گیرند برای فرزندان خود آموزش خارج از مدرسه را به شکل تمام وقت ارائه دهند. لازم به ذکر است که این با آموزش ارائه شده توسط آموزش و پروش برای کودکانی که به عنوان مثال به دلایل بهداشتی قادر به حضور در مدرسه نیستند، متفاوت است.

هیچ تعریف روشنی از آنچه که کودک باید از نظر آموزش دریافت کند به جز آموزش “تمام وقت” وجود ندارد و والدین مجاز هستند برای ارائه این امر از خارج و از افراد متخصص و یا مراکز فعال در این زمینه کمک بگیرند، اگرچه به هیچ وجه موظف به انجام این کار نیستند، بلکه فقط به فرزندان خود آموزش دهند.

والدین همچنین این اختیار را دارند که بخشی از آموزش کودک در مدرسه انجام شود. این عمل که به عنوان روش انعطاف‌پذیر نیز شناخته می‌شود، به این معنی است که ممکن است کودک در مدرسه ای ثبت نام کند که بخشی از آموزش او توسط والدین ارائه می‌شود، گویی که در خانه آموزش می بینند و بقیه از طریق مدرسه ارائه شده توسط آموزش و پرورش ناحیه ارائه می‌شود.

مدرسه خانگی برای فرزندان
مدرسه خانگی برای فرزندان

حقوق مالی برای والدین

 • با آموزش در خانه فرزندتان، مسئولیت مالی کامل تحصیل او را بر عهده می‌گیرید. این بدان معنی است که شما همچنین باید برای شرکت در امتحانات به عنوان یک داوطلب خارجی هزینه ای بپردازید. برخی از مقامات محلی کمک مالی می کنند، اما این تضمین نشده است.
 • هر تصمیمی در مورد آموزش در خانه باید با در نظر گرفتن بهترین منافع کودک گرفته شود.
 • در حالی که دروس نیازی به پیروی از ساختار سفت و سختی که در مدارس انجام می دهند ندارند، همیشه ایده خوبی است که برنامه ریزی کنید و برنامه ای برای فعالیت های آموزشی فرزندتان در خانه تنظیم کنید.
 • آموزش در خانه مستلزم آن است که کودک آموزش تمام وقت داشته باشد، اما این آموزش لزوماً نیازی به ارائه توسط والدین ندارد. کودکانی که در خانه آموزش می بینند می‌توانند تمام یا بخشی از تحصیلات خود را از یک یا چند معلم خصوصی دریافت کنند.
 • اگر می‌خواهید به معلم‌های خصوصی برای کمک به آموزش فرزندتان نگاه کنید، آنها را در سایتهای معتبر جستجو کنید. معلمان با استعداد و با تجربه زیادی آماده آموزش انواع دروس دانشگاهی، فعالیتهای فوق برنامه، ورزش، هنر و صنایع دستی هستند.
مدرسه خانگی برای فرزندان
مدرسه خانگی برای فرزندان
 • حتی اگر قصد دارید تمام آموزش‌ها را خودتان انجام دهید، می‌توانید از یک معلم خصوصی برای برنامه‌ریزی دروس و برنامه درسی آموزش در خانه فرزندتان کمک بگیرید.
 • می توانید از آموزش حضوری، تدریس خصوصی آنلاین یا حتی آموزش گروهی لذت ببرید. هر نوع تدریس خصوصی مزایا و معایبی دارد، بنابراین به دقت فکر کنید که کدام روش برای شما، خانواده‌تان و مهم‌تر از همه، فرزندانتان بهتر عمل می‌کند.
 • یک مربی حضوری اغلب به خانه دانش‌آموز سفر می‌کند تا به صورت فردی به آنها آموزش دهد. آن‌ها درس‌ها را با دانش‌آموز، آنچه که باید بیاموزند، و نحوه یادگیری بهترشان تطبیق می‌دهند، و اطمینان حاصل می‌کنند که هر دقیقه از هر جلسه تا حد امکان به طور مؤثر سپری می‌شود. البته، این سرویس سفارشی قیمتی دارد و معلمان حضوری معمولاً هزینه بیشتری نسبت به معلمان آنلاین یا معلمانی که آموزش های گروهی ارائه می دهند، دریافت می کنند.
 • اگر زیاد به اطراف سفر می‌کنید یا نمی‌توانید مربی مناسبی در منطقه خود پیدا کنید، همیشه می‌توانید به دنبال آموزش آنلاین باشید. تا زمانی که اتصال اینترنتی و کامپیوتر مناسبی دارید، می توانید از معلمان در سراسر جهان کمک بگیرید. این به ویژه برای زبان های خارجی خوب است زیرا می توانید افراد بومی را پیدا کنید.
 • در نهایت، برای کسانی که بودجه کمی دارند، آموزش های گروهی یک گزینه عالی است زیرا می توانید هزینه زمان و تخصص معلم را با سایر شرکت کنندگان به اشتراک بگذارید. اگر والدین دیگری در خانه به فرزندان خود آموزش می‌دهند و از یک معلم کمک بیشتری می‌خواهند، می‌توانید فرزندانتان را در یک کلاس کوچک‌تر با یک مربی جمع کنید و صورت حساب را تقسیم کنید.
 • بسیاری از آموزگاران اولین درس را به صورت رایگان ارائه می دهند، بنابراین قبل از انتخاب معلم یا معلمانی که برای شما و خانواده شما مناسب است، مطمئن شوید که چند گزینه مختلف را امتحان کنید.

مطالبی که می‌تواند برای شما مفید باشد :

زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه
دسترسی سریع