تشویق کودکان به فعالیت در مدرسه خانگی

فعال ماندن کودکان در مدرسه خانگی
خلاصه آنچه در این مطلب خواهید خواند
فعال ماندن کودکان در آموزش خانگی به این معناست که کودکان حداقل باید 60 دقیقه در روز ورزش کنند. این شامل هر ورزش، پیاده روی یا فعالیتی است که شامل حرکت بدن آنها می شود. فواید فعالیت بدنی علاوه بر سلامت جسمی به کودکان کمک کند تا اضطراب و افسردگی خود را بهتر کنترل کنند.

فعال ماندن کودکان در آموزش خانگی به این معناست که کودکان حداقل باید 60 دقیقه در روز ورزش کنند. این شامل هر ورزش، پیاده روی یا فعالیتی است که شامل حرکت بدن آنها می شود. فواید فعالیت بدنی به سلامت جسمی ختم نمی‌شود و می تواند به کودکان کمک کند تا اضطراب و افسردگی خود را بهتر کنترل کنند و همچنین عزت نفس خود را افزایش دهند. علاوه بر اینها، فعالیت بدنی فرصتی برای استراحت ذهن کودکان در میان مطالب متنوعی که به آنها آموزش می‌دهید فراهم می‌کند.

فعال ماندن کودکان در مدرسه خانگی
فعالیت بدنی فرصتی برای استراحت ذهن کودکان در مدرسه خانگی

راه هایی برای تشویق کودکان به فعالیت در مدرسه خانگی

برای اکثر والدینی که مجبور به تحصیل در خانه شده‌اند و در خانه کار می‌کنند، این یک سفر پر استرس و چالش برانگیز است. تصور کنید که والدین اخیراً شغل خود را از دست داده‌اند و با این ناامیدی نیز دست و پنجه نرم می‌کنند. دادن فضا برای ورزش راهی فوق العاده برای کاهش استرس ناشی از آموزش در خانه است. بچه‌ها به فعالیت مکرر نیاز دارند و این به حفظ سلامت روانی متعادل کمک می‌کند.

تحصیل یک سرمایه گذاری عالی برای بچه ها است، اما به عنوان والدین، باید فعالیت بدنی منظم با بچه ها را نیز تشویق کنید. این فعالیت منظم به مصرف کورتیزول اضافی که هورمون استرس است کمک می کند. در اینجا چند راه برای تشویق فعالیت در مدرسه خانگی شما آورده شده است.

فعال ماندن کودکان در مدرسه خانگی
ایجاد زمین بازی برای ترغیب کودکان به فعال ماندن در مدرسه خانگی

یک زمین بازی برای بچه‌ها بسازید

وقتی بچه‌ها در مدرسه هستند، معمولاً یک دوره استراحت دارند که می‌توانند چیزی برای خوردن داشته باشند و سپس بازی کنند. این هنجار در همه مدارس در همه جا است و این بدان معنی است که اهمیت دادن به بچه‌ها در فعالیتهای بدنی برای تازه کردن سیستمشان است. در دوران مکتب خانه نیز همین امر باید اتخاذ شود. می‌توانید با ساختن زمین بازی برای بچه ها این کار را تشویق کنید. کفپوش باید بادوام باشد و بتواند ضربه های سنگین ناشی از پرش‌های منظم و سایر مواد سنگین را که روی آن فرود می‌آیند جذب کند. کفپوش کاشی قفل لاستیکی برای این منظور بسیار مفید خواهد بود، بنابراین از کفپوش و حتی هر ماشین آلات یا تجهیزاتی که با آن تماس برقرار می‌کند محافظت می‌کند.

فعال ماندن کودکان در مدرسه خانگی
فعالیت در باغبانی برای فعال ماندن کودکان در مدرسه خانگی

یک خانه باغ بگیرید

اگر می‌خواهید مطمئن شوید که فرزندانتان در طول آموزش در خانه همیشه مشغول یک یا فعالیت دیگر هستند، این گزینه دیگری است. می‌توانید گاه به گاه به آنها استراحت بدهید تا بتوانند به باغ بروند و مشغول شوند. آنها جدا از اینکه در حال فعالیت هستند، نکات اساسی در مورد کاشت و مراقبت از باغ را نیز یاد خواهند گرفت. قرار گرفتن آنها در معرض خاک همچنین باعث تقویت سیستم ایمنی آنها در برابر بیماری‌ها می‌شود. باغبانی همچنین خواب عمیق را تسهیل می‌کند، مرحله ای از خواب که بدن می‌تواند بیشترین استراحت را داشته باشد و سیستم بازسازی می‌شود. این برای بچه‌ها خوب است، زیرا آنها را باهوش‌تر می‌کند و بهتر می‌توانند چیزهایی را که یاد می‌گیرند جذب کنند.

فعال ماندن کودکان در مدرسه خانگی
ایجاد باشگاه خانگی به کودکان کمک می‌کند تا فعال‌تر باشند 

یک باشگاه ورزشی خانگی بگیرید

بسیاری از مردم اغلب به دلیل تنبلی یا فاصله زیاد سالن های ورزشی از خانه‌هایشان به باشگاه های ورزشی نمی‌روند. این را می‌توان با گرفتن یک باشگاه ورزشی خانگی برطرف کرد. فعالیت بدنی در مدرسه خانگی جدا از مزایایی که برای بزرگسالان دارد، همچنین می‌تواند به بچه‌ها کمک کند تا همیشه تناسب اندام داشته باشند.

هنگام آموزش بچه‌ها در خانه، خوب است که بخشی در خانه خود را برای آرامش آنها ایجاد کنید. شما می‌توانید با خرید قطعاتی از تجهیزات باشگاهی که بچه‌ها می توانند از آن استفاده کنند، آن را به یک استاندارد ورزشگاه تنظیم کنید. حتی می‌توانید در چنین فعالیتهایی به آنها بپیوندید. چیزهای به یاد ماندنی مانند این به آن‌ها کمک می‌کند تا فعال‌تر باشند و برای آموزش در خانه مناسب بمانند.

فعال ماندن کودکان در مدرسه خانگی
تفکیک فضاهای آموزشی از یکدیگر برای فعال ماندن کودکان در مدرسه خانگی

یادگیری را به بخش های مختلف تقسیم کنید

برای اینکه بچه‌ها به طور منظم حرکت کنند و در طول تحصیل در خانه فعال بمانند، مطمئن شوید که یادگیری آنها به جنبه‌های مختلفی تقسیم می‌شود که مکان یادگیری یکسانی ندارند. به عنوان مثال، می‌توانید به آنها تکالیفی بدهید که لازم است از لپ تاپ یا سیستم کامپیوتری در خانه استفاده کنند. این ابزارها را می‌توان در اتاق دیگری دور از محل یادگیری معمول نگهداری کرد. این بدان معنی است که هر زمان که آنها نیاز به انجام تکالیف روی لپ تاپ دارند، آنها را وادار می‌کند که حرکت کنند و مکان را تغییر دهند و در نتیجه آنها را فعال نگه می‌دارد. زمانی را برای آموزش مهارتهای خوب دست خط به آنها اختصاص دهید زیرا آنها اغلب می‌توانند آن را فراموش کنند زیرا بیشتر تکالیف را در لپ تاپ انجام می‌دهند.

فعال ماندن کودکان در مدرسه خانگی
گردش در طبیعت و فعال ماندن کودکان در آموزش خانگی

به بیرون از منزل بروید تا طبیعت را تجربه کنید

برگزاری سخنرانی در زیر آسمان باز، محیطی متفاوت از آموزش معمول در خانه ایجاد می‌کند. عناصر طبیعی بیرون مانند گیاهان، درختان، پرندگان و آسمان راهی برای تأثیرگذاری بر سلامت ذهنی بچه‌ها دارند و آنها را فعال‌تر و باهوش‌تر می‌کنند. گاهی اوقات، آنها می توانند به سرعت در برخی از فعالیت های سرگرم کننده در فضای باز برای استراحت و دوری از درسهای مدرسه خود افراط کنند.

فعال ماندن کودکان در مدرسه خانگی
دادن مسئولیتهایی در خانه به کودکان برای فعال ماندن آنها در مدرسه خانگی

اجازه دهید در آشپزخانه به شما بپیوندند

آموزش برخی از مهارتهای آشپزی به فرزندانتان در حالی که در خانه آموزش می بینند، اصلا ایده بدی نیست. آنها یاد می‌گیرند که چگونه برخی از وعده‌های غذایی آسان را خودشان درست کنند و این باعث شادی آنها می‌شود، زیرا می‌دانند آنچه را که خودشان پخته‌اند می‌خورند. شما حتی می‌توانید آنها را برای انجام وظایف خود مانند مرتب کردن اتاق، آب دادن به گلها و یا خارج کردن لباسها از ماشین لباسشویی و . . . بفرستید و آن حرکات منظم اینجا و آنجا آنها را فعال نگه می‌دارد و نه اینکه همیشه در یک مکان بنشینند و سخنرانی کنند.

فعال ماندن کودکان در مدرسه خانگی
انجام کارهای هنری برای فعال ماندن کودکان در مدرسه خانگی

نقاشی را معرفی کنید

نقاشی فعالیتی است که بچه ها عاشق آن هستند و به آنها کمک می‌کند تا خود را ابراز کنند. می‌توانید ترکیب رنگ‌های اصلی را به آنها آموزش دهید تا رنگ‌های ثانویه و اصول اولیه نقاشی را به دست آورند، سپس به آنها تکالیفی بدهید. فرآیند تکمیل یک نقاشی برای آنها فعالیت کافی در بین دوره‌های درسی در طول آموزش خانگی است.

فعال ماندن کودکان در مدرسه خانگی
دوچرخه سواری یک راه بسیار خوب برای فعال‌تر کردن کودکان هنگام آموزش در خانه است

چند دوچرخه بگیرید

این یک راه بسیار خوب برای فعال‌تر کردن بچه‌هایتان هنگام آموزش در خانه است. اگر قبلاً دوچرخه سواری را بلد باشند، می‌توانید دوچرخه های سنتی معمولی را برای آنها تهیه کنید. برای کودکانی که در حال یادگیری نحوه رکاب زدن هستند، می‌توانید دوچرخه برقی یا دوچرخه های کمکی دار را برای آنها تهیه کنید که برای راندن به تلاش فیزیکی کمتری نیاز دارد. آنها می‌توانند در فضای بیرون از خانه نیز دوچرخه سواری کنند.

ایده دوچرخه سواری در محوطه جلوی خانه مخصوصاً در صبح به کودک کمک می‌کند تا طبیعت را تجربه کند و او را در طول آموزش در خانه فعال و باهوش نگه می‌دارد.

سخن پایانی

به اندازه کافی خوب نیست که بچه ها را ساعتها در یک مکان نگه دارید فقط به این دلیل که در خانه آنها را آموزش می‌دهید. مغز خسته می‌شود و حتی بزرگسالان وقتی از نظر ذهنی خسته هستند، جذب چیزهای جدید برای آنها دشوار است. انجام یک فعالیت بدنی داروی مطمئنی برای استرس است. بچه ها برای فعال و باهوش ماندن به آن نیاز دارند و اگر به این فعالیت بپیوندید می توانید خودتان به عنوان والدین باهوش بمانید!


مطالبی که می‌تواند برای شما مفید باشد :

زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه
دسترسی سریع