راهنمای سریع هوم اسکول

راهنمای سریع آموزش در خانه
خلاصه آنچه در این مطلب خواهید خواند
برای سالهای متمادی، آموزش در خانه یک گزینه جذاب برای خانواده‌های بیشتری بوده است. سال 2020 و همه گیری کووید 19 در تمامی کشورهای جهان، آموزش در خانه یا هوم اسکول را برای بسیاری از والدین و خانواده هایی که هرگز به آن فکر نکرده بودند، به واقعیت تبدیل کرد.

آیا دوست دارید آموزش فرزندان خود را در خانه شروع کنید؟

راهنمای سریع هوم اسکول یا آموزش در خانه به توضیح نکاتی در آموزش خانگی می‌پردازد که بسیاری از خانواده‌ها در مواجهه با آن دچار مشکل و یا تردید هستند. شاید ندانید از کجا شروع کنید . . . سوالات زیادی در مورد آموزش در خانه وجود دارد و شما باید قبل از شروع، مزایا و معایب و نحوه انجام آن را بدانید. خوشبختانه، شما اولین کسی نیستید که این را امتحان می‌کنید، بنابراین در اینجا راهنمای سریع ما برای کمک به شما در تصمیم‌گیری است.

مدرسه از نظر فنی اجباری نیست، اما آموزش اجباری است، به این معنی که در صورت تمایل می‌توانید به فرزندان خود در خانه آموزش دهید. فقط راهنمای ما را دنبال کنید!

راهنمای سریع هوم اسکول
هوم اسکول و نحوه انجام آن

آموزش در خانه یا هوم اسکول و همه گیری کووید 19

برای سالهای متمادی، آموزش در خانه یک گزینه جذاب برای خانواده‌های بیشتری بوده است. سال 2020 و همه گیری کووید 19 در تمامی کشورهای جهان، آموزش در خانه یا هوم اسکول را برای بسیاری از والدین و خانواده هایی که هرگز به آن فکر نکرده بودند، به واقعیت تبدیل کرد. مساله‌ای که ممکن است قبل از این، هرگز به عنوان یک گزینه آموزشی در نظر گرفته نشده بود.

راهنمای سریع هوم اسکول
آموزش در خانه و مزایای آن برای فرزندان

تاثیر آموزش فرزندان در خانه و رفاه خانواده 

 • این یک راه خوب برای ایجاد رابطه بهتر با خانواده است

با این حال، به خاطر داشته باشید که آموزش در خانه یک شغل تمام وقت است، به این معنی که بیشتر زمانی که با فرزندان خود می‌گذرانید، نقش معلم آنها را ایفا خواهید کرد. بعد از مدرسه، آنها ممکن است نخواهند بیشتر شما را ببینند یا ممکن است برای چیز دیگری خیلی خسته باشید. با آموزش در خانه، هنوز این فرصت وجود دارد که با فرزندان خود پیوندی خاص ایجاد کنید.

 • شما می‌توانید در راس تحصیلات فرزند خود باشید

چه جلوتر باشند و چه عقب‌تر، شما می‌دانید که آیا با سرعت حرکت می‌کنید یا نه. شما می‌توانید آموزش را برای هر کودک تطبیق دهید. آنها همچنین فرصتهای بیشتری برای یادگیری به روشهای مختلف خواهند داشت. در مدرسه، کودکان باید به روشی آموزش داده شوند که برای آنها مناسب باشد. حتی بزرگسالان هم باید به روشی یاد بگیرند که برای آنها مفید باشد.

 • شما می‌توانید به روال کودک احترام بگذارید

آنها نیازی به بلند شدن زودتر نخواهند داشت و شما می‌توانید در زمانی که برای آنها مناسب است به آنها آموزش دهید. اگر این کار برای آنها بهتر عمل کرد، حتی می‌توانید دروس آنها را با وجود زمانهای کوتاه استراحت برنامه ریزی کنید.

 • برنامه ریزی متناسب با شرایط و راحتی خانواده

آموزش در خانه همچنین به شما این امکان را می‌دهد که راحت‌تر حرکت کنید یا سفر کنید زیرا مدرسه و کلاس درس فرزندتان با شما خواهد آمد. برای ایجاد تغییر در مدرسه خانگی خود نیازی نیست منتظر تعطیلات مدرسه باشید.

 • حذف رقابت و مقایسه شدن با همسالان

فرزند شما مجبور نیست نگران رقابت با سایر دانش آموزان کلاس خود باشد یا به خاطر فراموش کردن تکالیف خود دچار مشکل شود زیرا شما دقیقاً می‌دانید که قرار است چه کاری انجام دهد. البته هنوز هم می‌توانید به طور منظم یادگیری آنها را بررسی کنید.

راهنمای سریع هوم اسکول
مهارتهای لازم برای آموزش فرزندان در خانه

آیا نگران نداشتن مهارتهای لازم برای آموزش به فرزندان خود هستید؟

آموزش در خانه با مدارس معمولی متفاوت است زیرا نیازی به پیروی از برنامه درسی ملی یا حتی تقویم تحصیلی ندارید. فرزند شما فقط باید یک آموزش تمام وقت متناسب با سطح خود دریافت کند. نحوه ارائه این مورد اغلب به شما در نقش والدین و یا مربیان کودک بستگی دارد.

منابع آنلاین زیادی برای کمک به شما در زمینه آموزش خانگی وجود دارد. روشهای مختلفی برای یادگیری وجود دارد: آموزش از راه دور، مکتب خانه و آموزش خارج از مدرسه که بر آنچه یادگیرنده می‌خواهد یاد بگیرد تمرکز دارد.

راهنمای سریع هوم اسکول
روشهای مختلف آموزشی برای آموزش فرزندان در خانه

 

برای آموزش در خانه به چه چیزهایی نیاز خواهید داشت؟

 • تحقیق در مورد چیزهایی که نمی‌دانید
 • یادگیری نحوه تدریس و استفاده از رویکردهای مختلف تدریس
 • هوشیار و صبور بودن
 • دانستن اینکه چگونه با شرایط مختلف سازگار شوید
 • سازماندهی، تعیین اهداف و اطمینان حاصل کردن از اینکه کودک در طول سال به آنها دست می‌یابد
 • استفاده موثر از لحظات تدریس
 • آموختن در مورد آنچه که برای کودکان هوم اسکول به طور موثر لازم است
  راهنمای سریع هوم اسکول
  سازماندهی برنامه‌های فرزندان در آموزش خانگی

نکاتی که قبل از ورود به هوم اسکول باید مدنظر داشته باشید

 • کودکان در هر سنی می‌توانند از آموزش خانگی بهره مند شوند.
 • آموزش در خانه ممکن است انتخاب مناسبی برای دانش‌آموزان خاص و کودکانی باشد که در مدرسه مشکلاتی مانند قلدری دارند.
 • ایده خوبی است که به مدرسه فرزند خود اطلاع دهید که قصد دارید فرزند خود را در خانه آموزش دهید زیرا پشتیبانی و مشاوره در دسترس است.
 • اگر فرزند شما در حال حاضر در مدرسه است، شما موظف نیستید که به او بگویید یا اجازه بگیرید زیرا شما به عنوان والدین وظیفه آموزش به کودکان خود را دارید اما همچنان ایده خوبی است که برای جلوگیری از سوء تفاهم به او اطلاع دهید.
 • اگر فرزند شما در یک مدرسه خاص تحصیل می کند، باید با مدیر مدرسه مطرح کنید تا او را از ثبت نام پذیرش حذف کنید.
 • شما تضمین می‌کنید که فرزندتان یک آموزش تمام وقت کارآمد و مناسب دریافت می‌کند، اما مسئولیت مالی کامل آن را نیز بر عهده خواهید گرفت. اگر در هر مقطعی، به دلایل مختلفی مانند بیماری و . . . نتوانید آموزش مناسبی ارائه دهید، می توانید کلاسهای خصوصی با مربیان مربوطه را برای فرزندتان تنظیم کنید تا اختلال ایجاد شده را به حداقل برسانید. 

 

راهنمای سریع هوم اسکول
توجه به موقعیت و شرایط خانواده در آموزش خانگی
 

یک روز معمولی در خانه

تعریف یک روز معمولی برای آموزش در خانه دشوار است زیرا عوامل زیادی وجود دارد که باید با توجه به موقعیت خود در نظر بگیرید. هیچ راه قطعی برای انجام کارها وجود ندارد. بهترین راه برای آموزش به فرزندتان روشی است که برای او و خانواده بهترین کارایی را داشته باشد.

شرایط مختلفی وجود دارد که یک خانواده ممکن است آموزش در خانه را انجام دهد مانند سفر به دنیا، کار پاره وقت والدین، یکی از والدین خود را وقف آموزش فرزندان می‌کند، هر دو والدین به بچه‌ها آموزش می‌دهند، والدین در خانه کار می‌کنند یا خوداشتغال هستند.

اینکه چگونه یک روز معمولی خود را برنامه ریزی می‌کنید به موقعیت شما بستگی دارد، اما یک چیز مشخص و قطعی است، اینکه شما باید کمی آزمایش کنید تا ببینید چه چیزی جواب می‌دهد.

به عنوان یک قاعده کلی، جدول زمانی برای آموزش خانگی به اندازه یک مدرسه سخت‌گیرانه نخواهد بود. با وجود فقط با یک دانش آموز، می‌توانید برنامه را در همان لحظه تغییر دهید تا پتانسیل یادگیری آنها را به حداکثر برسانید.

ممکن است بخواهید بعدازظهرها را به فعالیتهای مفیدی مانند رفتن به موزه ها، کاوش در طبیعت، یا انجام آزمایشهای علمی و غیره اختصاص دهید. از نظر فنی، هیچ تکلیفی وجود ندارد.

 

 

 

 

 

   مطالبی که می‌تواند برای شما مفید باشد :

   آموزش خانگی برای فرزندان

   سبک زندگی هوم اسکول

   برنامه ریزی برای هوم اسکول

   والدین و علاقه مندی به آموزش خانگی فرزندان

 

زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه
دسترسی سریع