مدرسه خانگی و برنامه ریزی برای تعطیلات

مدرسه خانگی و برنامه ریزی برای تعطیلات
خلاصه آنچه در این مطلب خواهید خواند
ارزیابی سبکهای یادگیری هر فرد در خانواده و نحوه تعامل آنها می‌تواند به شما کمک کند سفرهایی را طراحی کنید که شامل فعالیتهای متناسب با نیازهای فردی هر فرد باشد. فعالیتهایی که برای کل خانواده انجام می‌شود اغلب راهی عالی برای اجازه دادن به همه اعضای خانواده برای یادگیری با هم هستند.

مدرسه خانگی و برنامه ریزی برای تعطیلات می‌تواند راهی عالی برای تقویت درس‌های برنامه آموزش در خانه فرزند شما باشد. خواه یک پارک موضوعی، یک سفر جاده ای یا یک گردش آموزشی باشد، یافتن جاذبه‌های خانوادگی مناسب و متناسب با سبک یادگیری شما کلید موفقیت تعطیلات شما است.

مدرسه خانگی و برنامه ریزی برای تعطیلات
مدرسه خانگی و برنامه ریزی برای تعطیلات راهی عالی برای تقویت دروس آموزشی

تعطیلات خانوادگی بر اساس سبک یادگیری در مدرسه خانگی

با ارزیابی سبکهای یادگیری هر فرد در خانواده و نحوه تعامل آنها با یکدیگر شروع کنید. این می‌تواند به شما کمک کند سفرهایی را طراحی کنید که شامل فعالیتهای متناسب با نیازهای فردی هر فرد باشد. اگر به دنبال گزینه ای مقرون به صرفه هستید، سفرهای جاده‌ای به جاذبه‌های محلی یا اقامت در هتل‌های نزدیک به خانه را در نظر بگیرید.

فعالیتهایی که برای کل خانواده انجام می‌شود اغلب راهی عالی برای اجازه دادن به همه اعضای خانواده برای یادگیری با هم هستند. این مکالمه را در مورد موضوعاتی از درسهای آموزش خانگی یا کلاسهای همکاری، مانند تاریخ و جغرافیا امتحان کنید.

اگر می‌خواهید تنوع بیشتری داشته باشید، بازدید از یک استراحتگاه جامع نیز ممکن است گزینه دیگری باشد زیرا آنها معمولاً طیف وسیعی از برنامه‌های مناسب برای کودکان و همچنین فعالیت های ورزشی و فرهنگی را برای همه اعضای خانواده ارائه می‌دهند.

اطمینان حاصل کنید که انعطاف کافی را به برنامه سفر خود اضافه کنید تا زمان زیادی برای سفرهای جانبی جالب داشته باشید. تجربیاتی که برای اعضای مختلف خانواده شما لذت‌آفرین باشد، همه را راضی نگه می‌دارد.

رزرو یک سوئیت با آشپزخانه را در نظر بگیرید که در آن همه بتوانند ماهیچه‌های آشپزی خود را منعطف کنند و همچنین از درست کردن غذا با هم لذت ببرند. از طرف دیگر، از بازارهای مواد غذایی محلی دیدن کنید. در کلاس‌های آشپزی شرکت کنید که در آن همه اعضای خانواده می‌توانند با توجه به سطح مهارتهای فردی خود در آن شرکت کنند.

مدرسه خانگی و برنامه ریزی برای تعطیلات
با توجه به سبک یادگیری در مدرسه خانگی می‌توانید سفرهایی را طراحی کنید که با فعالیتهای متناسب با نیازهای فردی باشد

چرا سبک های یادگیری مهم هستند حتی زمانی که در تعطیلات هستیم؟

وقتی نوبت به شروع برنامه ریزی برای تعطیلات خانوادگی می‌رسد، برخی از خانواده‌ها از سبکهای یادگیری فرزند خود بسیار آگاه هستند. آنها می‌توانند به شما بگویند که آیا فرزندشان یادگیرنده حرکتی یا شنوایی است یا یکی از بسیاری از سبکهای یادگیری دیگر. اما همین خانواده‌ها ممکن است از آنچه که ممکن است در مورد سبک سفر مهم باشد یا نباشد آگاه نباشند.

مدرسه خانگی و برنامه ریزی برای تعطیلات
مدرسه خانگی و برنامه ریزی برای تعطیلات با توجه به سبک یادگیری کودکان

در برنامه ریزی برای تعطیلات خانوادگی سبک یادگیری را در نظر بگیرید

هنگام برنامه‌‌ریزی برای تعطیلات خانوادگی، مهم است که سبک یادگیری فرزندانی را که در خانه آموزش می‌بینند در نظر بگیرید. چه آنها یادگیرنده بصری باشند، چه زبان آموز شنیداری، چه یادگیرنده حرکتی، نکاتی وجود دارد که باید هنگام یافتن مقصد مناسب برای تعطیلات در نظر داشته باشید. از کاوش در موزه‌های تعاملی گرفته تا بازدید از کلوپ‌های کودکان در پارک‌های آبی و . . . انتخاب مقصدی که برای هر سبک یادگیری جذاب باشد، می‌تواند به همه کمک کند که اوقات خوبی داشته باشند.

یادگیرندگان حرکتی احتمالاً از مقاصدی با بسیاری از فعالیت‌های عملی لذت خواهند برد مانند باغ‌وحش‌ها و پارک‌های ماجراجویی در فضای باز. یادگیرندگان بصری ممکن است از مقاصدی مانند گالری‌های هنری و مکان‌های تاریخی قدردانی کنند. در حالی که زبان آموزان شنوایی ممکن است تعطیلات با تم موسیقی مانند سفر به جشنواره‌های موسیقی را ترجیح دهند.

کودکان خردسالی که به ساختار بیشتری نیاز دارند، ممکن است از انتخاب مقاصدی که فعالیتها و برنامه‌های از پیش برنامه‌ریزی‌شده را برای جوانان ارائه می‌کنند، سود ببرند مانند کلوپ‌های کودکان در استراحتگاه‌های بزرگتر و پارک‌های آبی. حتی اگر فرزندان شما خود را جزئی از گروه خاصی نمی‌دانند، بسته به مقصدی که انتخاب می‌کنید، همیشه کاری برای آنها وجود دارد که در تعطیلات خود ببینند و انجام دهند.

اگر جنبه‌های مختلف سبکهای یادگیری خانواده‌تان را در طول برنامه‌ریزی تعطیلات خانوادگی در نظر بگیرید به ایجاد محیطی کمک می‌کنید که در آن همه از تجربه‌هایی که می‌توانند با خود داشته باشند، چیزی به دست آورند.

مدرسه خانگی و برنامه ریزی برای تعطیلات
در نظر گرفتن سبک یادگیری به ایجاد محیطی که در آن همه چیزی به دست آورند کمک می‌کند

چگونه بدون استرس برای تعطیلات خانوادگی برنامه ریزی کنید؟

برای خانواده‌هایی که بچه‌های کوچک دارند، برنامه ریزی یک تعطیلات خانوادگی می‌تواند زمان بر و استرس‌زا باشد. با برنامه‌های کاری پرمشغله و فعالیت‌های فوق برنامه، والدین ممکن است برای پیدا کردن زمانی برای برنامه‌ریزی یک استراحت که برای همه اعضای خانواده مفید باشد، تلاش کنند. با این حال، با کمی تحقیق و خلاقیت، برنامه ریزی یک تعطیلات خانوادگی بر اساس سبک یادگیری مدرسه خانگی شما این پتانسیل را دارد که یک تجربه آموزشی و لذت بخش برای همه افراد درگیر باشد.

ابتدا، مهم است که از خود بپرسید چه نوع سفری برای فرزندان شما بهتر است؟ آیا آنها فعالیتهای بیرون از خانه را ترجیح می‌دهند یا تجربیات فرهنگی؟ آیا آنها بیشتر به تاریخ علاقه دارند یا علم؟ با افزودن ساختار به تعطیلات خود با فعالیتهای مناسب سن، می‌توانید سفری به یاد ماندنی ایجاد کنید که هم بچه‌های کوچک و هم بزرگتر از آن لذت ببرند.

علاوه بر این، بسته‌های تعطیلات خانوادگی را که در زمان خاصی از سال ارائه می‌شوند، بررسی کنید. بسیاری از استراحتگاه‌ها در طول تابستان تخفیف‌هایی ارائه می‌کنند و جاذبه‌های مختلف و اغلب رویدادهای ویژه‌ای در زمان‌های خاصی از سال مانند تعطیلات یا جشنواره‌ها دارند. این پیشنهادها ممکن است تعطیلات را برای خانواده هایی که دارای کمبود نقدی هستند نیز مقرون به صرفه تر کند.

در نهایت، قبل از تعهد به هر برنامه‌ای، همیشه عاقلانه است که از هر یک از اعضای خانواده خود اطلاعات جمع آوری کنید. اغلب کودکان خردسال ممکن است تحت تأثیر وسعت زیاد فعالیتهای مداوم قرار گیرند. بنابراین در صورت امکان زمان با کیفیت را برای زمانی که خواهر و برادر در برخی اوقات فراغت با هم ارتباط برقرار می‌کنند یا روزهای اضافی را در نزدیکی پارکهای خانه سپری می‌کنند، کنار بگذارید تا بتوانند با دوستان خود ملاقات کنند یا با عزیزانشان در محل خود نیز ارتباط برقرار کنند!

مدرسه خانگی و برنامه ریزی برای تعطیلات
با افزودن ساختار به تعطیلات خود با فعالیتهای مناسب سن، می‌توانید سفری به یاد ماندنی ایجاد کنید که هم بچه‌های کوچک و هم بزرگتر از آن لذت ببرند

چگونه می‌توانید همه چیز را با هم جمع کنید؟

دشوار است بدانید که چه چیزی یک تعطیلات خانوادگی را برای هر یک از اعضای خانواده فوق العاده به یاد ماندنی و جذاب می‌کند، بدون این که به نحوه جمع آوری و مقرون به صرفه نگه داشتن آن اشاره کنیم. درک سبکهای یادگیری و سفر خانواده‌تان و نحوه کار آنها با هم، حس هیجان و تمرکز جدیدی را در برنامه‌ریزی تعطیلات خانوادگی بعدی شما به وجود می‌آورد.

مدرسه خانگی و برنامه ریزی برای تعطیلات
درک سبکهای یادگیری و سفر خانواده‌تان و نحوه کار آنها با هم، حس هیجان و تمرکز جدیدی را در برنامه‌ریزی تعطیلات خانوادگی بعدی شما به وجود می‌آورد

این یا آن؟ بازی برنامه‌ریزی سفر خانوادگی درباره مکان

داشتن یک بازی سرگرم کننده برنامه ریزی سفر خانوادگی برای کمک به جمع آوری ایده های همه افراد خانواده بدون اینکه کسی احساس نادیده گرفته شدن کند می‌تواند ایده خوبی باشد. این کمک خواهد کرد که سفرهایی دور از امکان انجام از برنامه ریزی خارج شوند و به جای آن سرگرمی و هیجان متمرکز جایگزین شود.

برنامه ریزی یک تعطیلات خانوادگی هیجان انگیز و آموزشی می‌تواند دلهره آور باشد. اما با رویکرد درست، می‌تواند یک چیز عالی نیز باشد. نسخه بازی سریع “این یا آن” یک تمرین سرگرم کننده است که می تواند به شما و خانواده شما کمک کند تا تعطیلات خانوادگی عالی را برنامه ریزی کنید.

بازی با اختصاص دادن یک نفر به ایده کلی برای مقصد شروع می‌شود، خواه این یک ماجراجویی بین المللی باشد، یک سفر کمپینگ به پارک ملی مورد علاقه شما، یا چیزی در این بین مانند سفرهای یک روزه. سپس از همه بخواهید به نوبت به یکی از سه سوال پاسخ دهند:

  1. یک چیز عالی در مورد این مکان چیست؟
  2. یک چیز بد در مورد این مکان چیست؟
  3. چه چیزهایی می‌توانند تجربه ما را در اینجا بهتر کنند؟

این به همه اجازه می‌دهد تا در فرآیند برنامه ریزی شرکت کنند و خواسته های خود را برای آنچه در تعطیلات تابستانی بعدی خود به دنبال آن هستند بیان کنند.

بعد تحقیق در مورد مقاصد مختلف و بررسی فعالیتهای محلی موجود در هر نقطه است. هنگامی که یک منطقه را محدود کردید، به عنوان یک خانواده با هم همکاری کنید تا جزئیات مهمی مانند هزینه‌های تخمینی سفر و ترتیبات، در صورت نیاز به اقامت، نوع فعالیتهایی که می‌خواهید در محل انجام دهید و حتی هر گونه خدمات خاص را برنامه‌ریزی کنید. برای سفر خانوادگی بعدی خود پارکهای تفریحی، اسب سواری و یا یک استراحتگاه ساحلی را در نظر بگیرید. چیزهای بسیار متفاوتی وجود دارد که می‌توان از هر یک از این مقاصد برای کودکان در هر سنی آموخت.

مدرسه خانگی و برنامه ریزی برای تعطیلات
مدرسه خانگی و برنامه ریزی برای تعطیلات آموزش محور

برنامه ریزی تعطیلات خانوادگی با هدف تکمیل مطالعات مدرسه خانگی شما

برنامه ریزی تعطیلات خانوادگی بر اساس سبک یادگیری مدرسه خانگی شما می‌تواند راه بسیار خوبی برای استفاده حداکثری از بودجه تعطیلات شما باشد و در عین حال تجربیات جدیدی را ارائه دهد که مکمل درسهای فعلی مدرسه خانگی است. برای والدینی که در سفر با کودکان به آرامش فکر می‌کنند، مهم است که از بهترین راه برای برنامه ریزی تعطیلات با در نظر گرفتن یادگیری در مدرسه آگاه باشند.

یکی از عواملی که هنگام برنامه ریزی یک سفر باید در نظر بگیرید، به حداقل رساندن پروازهای طولانی یا زمان سفر با تحقیق در مکانهای تاریخی و جاذبه های گردشگری است که در نزدیکی شما هستند و ارزش آموزشی برای خانواده شما دارند. این نوع برنامه سفر تضمین می‌کند که همه در طول مدت سفر، هنگام گشت و گذار و شرکت در فعالیتهای عملی در سراسر منطقه، اوقات لذت بخشی و آموزشی داشته باشند.

مدرسه خانگی و برنامه ریزی برای تعطیلات
برنامه‌ریزی تعطیلات خانوادگی با در نظر گرفتن مطالعات مدرسه خانگی، درس‌های ارزشمندی درباره سفر، فرهنگ و اکتشاف در طول مسیر به شما می‌آموزد

تعطیلات خانوادگی را با در نظر گرفتن آموزش در خانه برنامه ریزی کنید

سفر با اهداف آموزشی به همه در طول ماه‌های تابستان و یادگیری در تمام طول سال کمک می‌کند. به‌علاوه، برنامه‌ریزی تعطیلات خانوادگی با در نظر گرفتن مطالعات مدرسه خانگی، نه تنها به شما کمک می‌کند تا برای سفر بودجه‌بندی کنید، بلکه درس‌های ارزشمندی درباره سفر، فرهنگ و اکتشاف در طول مسیر به شما می‌آموزد. برای ایجاد یک تجربه لذت بخش از تعطیلات برای همه سنین، فعالیت هایی را بر اساس آنچه برای هر کودک یا یکی از اعضای خانواده جذاب است برنامه ریزی کنید که خاطرات خوبی از سفر آنها ایجاد کند.

برنامه‌ریزی دقیق پیش‌رو این اطمینان را به شما می‌دهد که تمام گام‌های لازم برای ایجاد یک تجربه یادگیری مطلوب را برداشته‌اید و تنها چیزی که باقی می‌ماند، هیجان برای شروع یک ماجراجویی جدید خواهد بود!


مطالبی که می‌تواند برای شما مفید باشد :

4.4/5
زمان تقریبی مطالعه: 8 دقیقه
دسترسی سریع

شاید برای شما مفید باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 8 = 72