انیمیشن زمین خانه ما

شناسنامه اثر:


عنوان اصلی: Here We Are: Notes for Living on Planet Earth

سال انتشار: 2020

امتیاز: IMDB: 7.3/10

مدت زمان پخش:  36 دقیقه

کارگردان : Philip Hunt

صدا پیشگان: Chris O’Dowd, Jacob Tremblay, Meryl Streep

آنچه لازم است والدین بدانند

علم‌آموزی و دانستن در این انیمیشن، ارزش بالایی دارد. پدر و مادر فین که خود افرادی تحصیل‌کرده هستند، برای اینکه فین درباره‌ی موضوعات مختلف بیاموزد، او را حمایت و تشویق می‌کنند. محبت‌کردن، احترام و عشق‌ورزیدن در خانواده‌ی فین از ارکان اساسی است. فین نیز شخصیت جست‌وجوگر دارد و برای اینکه والدینش را برای رفتن به موزه راضی کند، از خلاقیتش استفاده می‌کند. لازم است والدین بدانند بهتر است با فرزندتان در سنین کودکی پیوسته صحبت کنید. بگذارید درباره‌ی تجربیاتش برایتان حرف بزند تا از فضای ذهنی کودکتان مطلع شوید. در این انیمیشن از مفاهیمی مثل مایل، کیلومتر و… استفاده می‌شود و بهتر است در میان صحبت‌هایتان با فرزندتان، درباره‌ی مفاهیم و اطلاعاتی که در انیمیشن طرح می‌شود و برای کودکتان قابل فهم نیست، با او گفت‌وگو کنید و به او توضیح دهید. برای اینکه کامل متوجه مفاهیم شود، می‌توانید برایش معادل‌سازی کنید و مقیاس‌هایی مثل مایل و کیلومتر را برایش شرح دهید. توصیه می‌شود والدین برای اینکه داستان در ذهن فرزندشان به‌درستی نقش ببندد، از او بخواهند تا داستان را برایشان تعریف کند و به کودک کمک کنند تا داستان را تکمیل کند. مهم‌ترین مسئله، شناخت زمین بوده که اگر برای کودکتان سؤالات بیشتری مطرح شده است، توصیه می‌شود از منابع دیگری برای آموزش به فرزندتان کمک بگیرید و روایتی متناسب با سن فرزندتان را بیابید.

خلاصه: مفاهیمی و مقیاس‌هایی مثل مایل، کیلومتر و… استفاده می‌شود که توصیه می‌شود برای فرزندتان معادل‌سازی کنید. توصیه می‌شود سؤالات فرزندتان را با صبوری پاسخ دهید و بگذارید درباره‌ی مسائل جدیدی که برایش ایجاد شده است، برایتان صحبت کند.

با فرزندان خود صحبت کنید 

از فرزندتان بخواهید داستان را برایتان تعریف کند و بگوید چه چیزهایی از این داستان یاد گرفته است؟

از او بپرسید درباره‌ی زمین چه می‌داند؟

از او بخواهید اگر اطلاعات بیشتری درباره‌ی زمین دارد و در انیمیشن مطرح نشده است، برایتان بازگو کند.

از او درباره‌ی ویژگی‌های فین و والدینش بپرسید؛ درباره‌ی محبت و احترام متقابل، اهمیت‌دادن به طبیعت، کنجکاوی و علم‌آموزی.

خلاصه: از فرزندتان بپرسید که درباره‌ی زمین چه می‌داند و از این انیمیشن چه چیزهایی یاد گرفته است؟

داستان اثر

انیمیشن «ما اینجا هستیم»، درباره‌ی آشنایی «فین» با کره‌ی زمین است. او که پسربچه‌ای کنجکاو و جویای علم است، در روز زمین همراه پدر و مادرش به گردش می‌روند و والدینش را راضی می‌کند که به موزه‌ بروند و در آنجا به شکل اتفاقی با کره‌ی زمین و ویژگی‌هایش آشنا می‌شود. بعد از آشنایی‌اش با کره‌ی زمین متوجه می‌شود در این دنیا پر از سؤال و جواب‌هایی است که نمی‌‌توانیم به همه‌ی آن‌ها دست پیدا کنیم. پس برای اینکه خودمان را در این بُهت گم نکنیم، بهتر است از آنچه که می‌دانیم شروع کنیم و با مردم، با هر ویژگی‌ای که دارند، مهربانی کنیم.